Menu

»  Strona główna
»  Kontakt
»  O szkole
»  Aktualności
»  Galeria
»  Mapa
»  Szkolne zestawy programów nauczania i podręczników
»  Dokumenty szkolne
»  Konkursy
»  Patron
»  Nauczyciele
»  Oddziały (klasy)
»  Plan lekcji
»  Wykaz dni wolnych
»  Orlik
»  RODO
»  Projekt
Licznik odwiedzin

Galeria

zobacz wicej »
Kalendarz

  Maj 2022  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zajęcia pozalekcyjne

»  
Przyjaciele szkoły

»  Rok szkolny 2013/2014
»  Rok szkolny 2014/2015
»  Rok szkolny 2015/2016
Aktualności

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia ochodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Uczniowie klasy VII pod opieką p.Haliny Nowickiej przestawili program artystyczny pt.,,Witaj maj, trzeci maj?. Podczas występu uczniowie przybliżyli wydarzenia historyczne w formie inscenizacji teatralnej. Przenieśliśmy się na kilka chwil do sali sejmowej, gdzie toczyły się ważne wydarzenia dla Polski. Król Stanisław August Poniatowski uchwalił konstytucję. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewli pieśni patriotyczne.Program wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewelinę Bankert. Piękną dekorację sali przygotowały: p. Roksana Jarecka, p.Anna Skubiszewska Olszak, p.Ilona Manys. Stroje aktorów zaprojektowali rodzice.

wicej
Wycieczka do Runowa

W środę, 27 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa w Runowie Krajeńskim. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak wykonywane są siewy, jak wyglądają zabiegi ochronne , nawadnianie drzewek i ich pielęgnacja, a także zdobyły wiele ciekawych informacji na temat zwierząt leśnych.

wicej
Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece 21 kwietnia 2022 r. , my, uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią udaliśmy się z wizytą do Filii Witosław Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Uczciliśmy w ten sposób Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Ugościła nas miła Pani Bibliotekarka, która opowiedziała nam o skarbach ustawionych na półkach, a także zachęciła do zapoznania się z nowościami czytelniczymi. Wybraliśmy sobie ciekawe książki i po założeniu karty bibliotecznej na pewno po nie wrócimy. Jesteśmy pewni, że czeka nas wiele wrażeń związanych z przygodami bohaterów książek. Uczniowie klasy 6

wicej
Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i radości z każdego dnia. Niech ten czas wypełni Was wszystkich nadzieją i pozwoli dostrzec to, co naprawdę ważne.

wicej
Żywa lekcja

Fascynujący świat zwierząt 21 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. ?Fascynujący świat zwierząt?. Tego dnia miało miejsce niecodzienne spotkanie z gadami, owadami i pajęczakami, które wzbudziły wiele skrajnych emocji. Zajęcia prowadził pan Jarosław Rejmer, który zabrał uczniów do fascynującego świata zwierząt egzotycznych, takich jak: kameleony, gekony, patyczaki, straszyki, ptaszniki, szarańcze, skorpiony i wije. Uczniowie mieli okazję w przystępny sposób poznać budowę tych zwierząt, sposoby odżywiania, a także ich zachowania i przyzwyczajenia. Żywa lekcja przyrody była dla uczniów ciekawym doświadczeniem i przyczyniła się do rozwoju zainteresowań przyrodniczych.

wicej
Kolorowy tydzień i Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień bez plecaka to nie jedyna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. W marcu odbył się Kolorowy tydzień, a 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Tego dnia założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

wicej
Dzień bez plecaka

Piątek (01.04.2022 r.) został wybrany przez Samorząd Uczniowski na Dzień bez plecaka. Ten pomysł okazał się strzałem w 10! Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie książki i zeszyty spakowane w dowolny sposób. Liczyły się pomysłowość i spryt. Jednego możemy być pewni - naszym uczniom nie brakuje kreatywności. Jesteście wspaniali!

wicej
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 16 marca, uczniowie klas młodszych udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków oraz zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich i sprzętem ratowniczym. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda alarm ogłoszony w jednostce.Wielką atrakcją była też możliwość wejście do samochodu strażackiego i zabawa z wodą. Wycieczka wywołała wśród dzieci mnóstwo pozytywnych emocji.

wicej
Profilaktyka w szkole

PROFILAKTYKA W SZKOLE! Szkoła w Witosławiu dba o bezpieczeństwo swoich uczniów, oprócz zajęć profilaktycznych prowadzonych przez nauczycieli, korzystamy z pomocy funkcjonariuszy policji. 14 marca uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Otrzymali ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. Świadomość odpowiedzialności za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Mamy nadzieję że to spotkanie zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

wicej
Zajęcia specjalistyczne

Informacja na temat organizowania w okresie od 1 marca 2022 r. do 20 grudnia 2022 r., zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów naszej szkoły.

Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 marca 2020 r. rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Szanowni Rodzice i Uczniowie z klas I ? VIII, informujemy, że od dnia 01.03.2022 r. do dnia 20 grudnia 2022 r. będą zorganizowane dodatkowe zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, uczęszczających w roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 do klas I?VIII. Zajęcia będą miały na celu wspomaganie uczniów w pogłębiających się problemach w uczeniu się i funkcjonowaniu w środowisku. Udzielona pomoc psychologiczno-pedagogiczna będzie zapobiegać nawarstwiającym się problemom rozwojowym i edukacyjnym uczniów Zajęcia będą realizowane stacjonarnie w szkole, w bezpośrednim kontakcie z uczniami. Będą odbywały się po zajęciach ujętych w stałym planie lekcji na rok 2021/2022 oraz 2022/2023. Godzina zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej będzie trwać 45 minut. W ramach zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej planuje się realizację następujących zajęć:
- zajęcia korekcyjno?kompensacyjne,
- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno?społeczne,
- zajęcia o charakterze terapeutycznym.
Warunkiem koniecznym uruchomienia tego rodzaju zajęć jest złożenie przez rodziców pisemnej deklaracji uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w nieprzekraczającym terminie do 24 lutego 2022 roku. Deklarację należy przekazać Pani pedagog. Druk deklaracji przekaże chętnym uczniom Pani pedagog lub wychowawca klasy.

wicej

 strona: 1 2 3 4 5